Nuplays

Blog rozrywkowych o grach, sporcie i rekreacji

Turystyka

Co można zwiedzić w Rzeszowie?

Co można zwiedzić w Rzeszowie?

Rzeszów to miasto z bogatą, kilkusetletnią historią, które kusi różnorodnością atrakcji turystycznych. Posiadając unikalne zabytki, piękne parki i intensywne życie nocne, staje się doskonałym celem na weekendową wycieczkę lub dłuższy pobyt.

Zabytki Rzeszowa przyciągające turystów

Najważniejszym punktem na mapie turystycznej Rzeszowa jest Zamek Lubomirskich, pochodzący z XVI wieku, w którym dzisiaj mieści się Muzeum Okręgowe. Imponujący, renesansowy budynek z okazale urządzonymi wnętrzami, dostarcza informacji o historii regionu i jego mieszkańców. Zamek otacza też przepiękny park z tradycyjnym starodrukiem, który jest idealnym miejscem na rodzinny piknik.

Ciekawym punktem na mapie zabytków Rzeszowa jest również Ratusz z XVII wieku, który pełnił różne funkcje administracyjne i stanowił centrum lokalnego handlu. Dziś można tam podziwiać okazałą wieżę z zegarem, a w środku znajduje się elegancki, urządzony z dbałością o wszystkie szczegóły lokal, który zapewnia niepowtarzalne doznania kulinarne.

Nie można też zapomnieć o Bazylice Mniejszej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną potocznie Fara Rzeszowska. Ten barokowy, monumentalny kościół kryje w sobie wiele skarbów, które warto odkrywać, zwiedzając każdą zakamarkę tej świątyni.

Jakie parki warto odwiedzić w Rzeszowie?

Miłośnicy kontaktu z naturą i spacerów na świeżym powietrzu z pewnością będą zachwyceni ofertą parków w Rzeszowie. Zdecydowanym liderem jest Park Papieski, największy obszar zieleni w mieście, z dużym stawem i licznymi alejkami spacerowymi.

Również Park Sybiraków, mimo swojej nieco smutnej, ale ważnej tematyki, związanej z losami Polaków zesłanych na Sybir, jest miejscem przyciągającym swoim klimatem i możliwością refleksji. Można tam zobaczyć m.in. pomnik i tablice upamiętniające ofiary zsyłek.

Kolejnym zielonym zakątkiem w Rzeszowie jest Park im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, z centralnie położonym pomnikiem Marszałka. Park ten jest doskonałym miejscem na rodzinne spacery, z licznymi placami zabaw dla dzieci, oraz na momenty relaksu na świeżym powietrzu.

Nocne życie w Rzeszowie

Rzeszów, jako duże miasto akademickie, posiada również atrakcyjne propozycje dla osób szukających rozrywki po zmroku. Centrum miasta kipi życiem przez cały tydzień, a zwłaszcza w weekendy, dzięki licznym klubom, pubom i kawiarniom. Miejsca te oferują nie tylko rozmaite gatunki muzyczne, ale również organizują koncerty na żywo, quizy i inne formy rozrywki.

Wśród klubów, które warto odwiedzić, na szczególną uwagę zasługują m.in. Vinyl, Club Baza, czy Teatro Cubano. Każde z nich ma swoją unikalną atmosferę i oferuje coś innego, w zależności od gustu i nastroju.

Rzeszów oferuje więc wiele atrakcji, niezależnie od pory roku i dnia. Barwne zabytki, malownicze parki i tętniące życiem lokale nocne zapewniają różnorodność doświadczeń, dzięki którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij

O autorze

Zespół pasjonatów sportu i turystyki. W naszych artykułach przekazujemy masę wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia. Zapraszamy do lektury!